17:01 / E Enjte, 16 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Bosi i Stoke Cityt ka një kërkesë për Shaqirin: Luaj si në kualifikimet e Botërorit

Trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes është i lumtur me formën e yllit zviceran, Xherdan Shaqiri.

Anësori nga Kosova, shkëlqeu me Kombëtaren e Zvicrës duke u kualifikuar në Kampionatin Botëror “Rusi 2018”, transmeton IndeksOnline.

Për këtë formë të jashtëzakonshme, i lumtur shprehet trajneri i klubit nga Premierliga, por ka një kërkesë për Shaqën.

“Është e qartë se ai ka shkëlqyer në Kupën e Botës. Ai tani duhet të parkojë tek ne dhe të vazhdojë me këtë formë si me Zvicrën”, ka thënë Hughes.

Stoke City takohet me Brightonin, më 20 nëntor ditë e hënë nga ora 21:00./IndeksOnline/