14:57 / E Martë, 17 Prill 2018

Burri vret gruan e tij, sepse “ajo ishte e varur nga Facebook-u”

NjA� burrA� ka vrarA� gruan e tij nA� Indi, duke deklaruar se ajo rrinte a�?ditA� e natA�a�? nA� Facebook dhe WhatsApp, duke injoruar kA�shtu edhe familjen e saj.

Personi i njohur si Hariom, e mbyti 32 vjeA�aren Luxmi gjatA� kohA�s qA� ajo ishte nA� gjumA�, nA� banesA�ne tyre nA� Gurgaon, njA� qytet pranA� Delhit.

Babi i saj gjeti Hariomin e ulur pranA� trupit tA� pajetA� tA� vajzA�s sA� tij, para se tA� telefononte policinA�.

Pas arrestimit, Hariom, 35 vjeA�, tha se e bleu njA� telefon tA� menA�ur disa vjet pas martesA�s sA� tyre nA� vitin 2006.

Pas kA�saj, ai tha se Luxmi filloi tA� kalonte orA� nA� telefon duke biseduar me njerA�z tA� tjerA� pA�rmes mediave sociale.

 

Mos i humb