10:05 / E Premte, 09 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Prishtinë: Burri bën gruan për spital, arrestohet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka dërguar në mbajtje një person nga Prishtina, i cili dyshohet se ka rrahur gruan e tij.

“Viktima femër K/Shqiptare, ka njoftuar se është sulmuar dhe rrahur nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull K/Shqiptar. Si pasojë e lëndimeve trupore viktima ka marrë tretman mjekësor, kurse i dyshuari pas intervistimit me vendimin e prokurorit, dërgohet në qendrën e mbajtjes”, thuhet në raport të policisë. /Indeksonline/