12:45 / E Shtunë, 06 Janar 2018 / indeksADMonline

Carlos Tevez rikthehet te ish skuadra, e lë Kinën

Ish ylli i shumë skuadrave evropiane, Carlos Tevez e ka braktisur kampionatin kinez. Tevez edhe zyrtarisht është rikthyer te ish skuadra e tij, Boca Juniors.

Ish ylli i Manchester United dhe Cityt ishte i pakënaqur me nivelin e ligës në Kinë dhe për këtë kërkonte largimin që disa muaj.

“Klubi ka mirënjohje për kontributin e Tevez në skuadrën tonë. I urojmë të gjitha të mirat në karrierë” thuhet në një njoftim të Shanghai Shenhua./Indeksonline/