16:45 / E Enjte, 22 Korrik 2021 / Ç.Q

Çështja “Varane”/ Manchester United dëshiron negociata më të gjata, Real Madridi dëshiron ta heq qafe sa më shpejtë

Manchester United dhe Real Madrid duket se ende nuk janë afër për një marrëveshje për transferimin e mbrojtësit Rapahel Varane.

Sipas “Goal”, Manchester United është e interesuar që të bëj negociata më të gjata që të bëj presion mbi Real Madridin që të ia ulë çmimin mbrojtësit francez, transmeton Indeksonline.

Kurse, Real Madrid dëshiron që ta shesë sa më shpejtë Varanen dhe të filloj negociatat me ndonjë mbrojtës tjetër si zëvendësim i francezit. /Indeksonline/