09:35 / E Hënë, 20 Korrik 2020

Chelsea, bën goditjen e madhe 80-milionë euroshe

Chelsea ka mbyllur marrëveshjen me Bayer Leverkusenin për transferimin e Kai Havertzit.

Sipas mediave angleze, blutë dhe skuadra gjermane tashmë kanë kryer marrëveshjen dhe pritet vetëm zyrtarizimi, shkruan Indeksonline.

Roman Abramovichi, do të paguajë 80 milionë euro në arkat e Leverkusenit për ta sjellë në Londër 21- vjeçarin.

Mesfushori sulmues ka bërë mbi 100 paraqitje me skuadrën e parë derisa ka shënuar 36 gola.

Havertzi ka qenë i ftuar në shtatë ndeshje të Kombëtares së Gjermanisë derisa është autor i një goli. /IndeksOnline/