23:15 / E Hënë, 15 Prill 2024 / FR

Chelsea luan “tenis” me Evertonin, Palmer realizon “Poker”

Chelsea ka shënuar fitore bindëse në javën e 33-të të Premierligës angleze.

Blutë e Londrës shënuan fitore bindëse ndaj Evertonit në “Stamford Bridge”, me rezultat 6-0, shkruan IndeksOnline.

Në këtë ndeshje shkëlqeu Cole Palmer, i cili realizoi katër gola (13′, 18′ 29′ dhe 64′)

Dy golat e tjerë u shënuan nga Jeckson në minutën e 44-të dhe Alifie Gilchrist në minutën e 90-të.

Me këtë fitore Chelsea shkon në kuotën e 47 pikëve dhe renditet në vendin e nëntë, ndërsa Evertoni ka 27 pikë duke u renditur në vendin e 16-të./IndeksOnline/