16:51 / E Enjte, 26 Mars 2020

Chelsea në garë për transferimin e Donnarumma

E ardhmja e portierit të AC Milan, Donnarumma nuk është e sigurt te skuadra italiane.

Tani më ka mbetur nga futubollisti për të vendosur nëse dëshiron të negocioj për vazhdimin e kontratës së tij, transmeton IndeksOnline.

Mirëpo sipas raportimeve të fundit 21 vjeçari ka marrë vëmendjen e Chelsea.

Sipas këtyre raportimeve Lampard nuk është i kënaqur me portierin e skuadrës angleze dhe po dëshiron ta shesë atë gjatë verës, kurse Donnarumma po shihet si një zëvendësim i duhur për Chelsea.

Portieri i skuadrës italiane besohet që kushton rreth 60 milionë euro./IndeksOnline/.

Mos i humb