13:18 / E Enjte, 25 Prill 2019

Chelsea reagon pasi Hazard nuk u përfshi në formacionin e vitit

Federata Angleze e Futbollit mëngjesin e sotëm ka publikuar formacionin më të mirë të vitit në Premierligë.

Befasia më e madhe ishte mungesa e Eden Hazard, i cili konsiderohet si një ndër më të mirët e Ligës Angleze, shkruan Indeksonline.

Për këtë ka reaguar skuadra e Chelseas, ku ka thënë se belgu ka statistika të jashtëzakonshme, sa i përket golave dhe asisteve.

Tabela e tyre lë mbarapa yjet e përfshirë në 11-she, si Aguero dhe Sterling. /IndeksOnline/