07:43 / E Hënë, 16 Shtator 2019

Çiklisti vdes në mënyrë tragjike, duke ikur nga shpendi grabitqar

Një çiklist ka vdekur pasi u përplas në një gardh, kur u largua nga një shteg biçikletash për t’iu shmangur një shpendi grabitqar.

Një burrë 76-vjeçar po udhëtonte në një rrugë jashtë rrugës afër parkut Nicholson në Woonona në bregdetin jugor të Uellsit të Ri Jugor në 8.15 të mëngjesit të dielën, përcjellë Indeksonline.

Dëshmitarët panë që burri po hipte në shtegun e për t’iu shmangur zogun që po fluturonte drejt tij.

Ai më pas hipi në një gardh dhe u hodh në tokë, duke e lënë atë me lëndime të rënda në kokë.

Burri u transmetua në Spitalin St George në një gjendje kritike pasi mori trajtimin në vendngjarje. Ai vdiq në spital të dielën në mbrëmje./Indeksonline/