18:26 / E Martë, 06 Mars 2018 / indeksADMonline

Conte: Nuk jam budalla sikur Wengeri, nuk luhet hapur kundër Cityt

Trajneri i Chelseat , Antonio Conte, ka goditur përsëri Jamie Redknapp për kritikat e tij ndaj performancës së Blues kundër Manchester City .

Ish-mesfushori i Liverpoolit ka thishte thënë se ndeshja e Contes kundër Mancester Cityt ishte një krim për futbollin.

Por kur u informua për komentet, italiani nuk mbajti gjuhën e tij mbi mendimet e fundit.

“Udhëheqësi duhet të përdorë kokën për të kuptuar kur flitet për taktika”, tha Conte.

“Mendoj se duhet të keni njohuri për të folur për taktika dhe jo vetëm për të folur në një mënyrë të marrë. Ju duhet të pranoni çdo kritikë, por unë nuk jam aq budalla të luaj kundër Manchester Cityt të hapur dhe të humbas 3-0 ose 4-0”.

“Nëse më kujtohet mirë, Arsenali ka luajtur dy herë kundër tyre dhe pastaj ju [media] kritikoni shumë [Arsene] Ëengerin sepse ata pranojnë tre gola në vetëm 30 minuta”. /IndeksOnline/