23:27 / E Premte, 05 Gusht 2022 / gjelbra k

Crystal Palace 0-2 Arsenal, notat e lojtarëve

Arsenali ka fituar ndeshjen e parë në sezonin e ri të premier ligës, pasi e ka mposhtuar me rezultat 2-0 skuadrën e Crystal Palace si mysafir.

Golat për Topçinjët i kanë shënuar gabriel Martinelli në minutën e 20-të dhe Marc Guhei me një autogol në të 85-tin minutë, shkruan Indeksonline.

Përkundër fitore së Arsenalit, lojtarit me notën më të lartë në ndeshje u vlersua mbrojtësi i Crystal palace, Joachim Anderson me notën 7.9.

Te Arsenali lojtari me notën më të lart në ndeshje u vlersua Oleksandr Zinchenko së bashku me Ben White me notën 7.5 të ndjekur nga portieri Aaron Ramsdale me notën 7.4.

Më poshtë e gjeni vlersimin e plotë të të dy skuadrave./Indeksonline/