11:37 / E Enjte, 02 Gusht 2018 / indeksADMonline

Dalin rezultatet përfundimtare: Art Kurti kreu vetëvrasje

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka lëshuar një komunikatë për media, në të cilën ka dal me konstatimin se aktori i njohur, Art Kurti cili ishte gjetur i vdekur në veturë, kishte kryer vetëvrasje.

Në komunikatë thuhet se sipas rezultateve të forenzikës, Arti më 24 prill ka kryer vetëvrasje, transmeton Indeksonline.

Më poshtë njoftimi i plotë:

Arti (Murteza) Kurti, i lindur më 28.12.1995, me vendbanimin e fundit në rrugën ”Skenderbeu”, p.n.,në Gjakovë, ka ndërruar jetë më 24.04.2018, me ç’rast është gjetur nga ana e policisë i vdekur në automjetin e tipit “Tauran” në vendin e quajtur “Qafa e Zabelit” të fshatit Goden të Komunës së Gjakovës.

Pas ndërmarrjes së një sërë veprimesh hetimore dhe pas kryerjes së autopsisë nga Instituti i Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, MA 18-112 të datës 24.04.2018 dhe pas marrjes së Raportit të Ekspertimit nga ana e Agjencisë së Kosovës për Forenzikë, AKF/2018-1695/2018-1601 të datë14.06.2018, konstatohet se i ndjeri Arti M. Kurti ka kryer vetëvrasje. /Indeksonline/

 

Temat: