09:06 / E Enjte, 09 Gusht 2018 / indeksADMonline

Dasma bllokon komunikacionin në Deçan (Video)

Komunikacioni i dendur gjatë stinës së verës bëhet edhe më kompleks kur i shtohen dasmat dhe xhirimet e tyre që shpesh herë edhe mund të bllokojnë qarkullimin e mjeteve.

Një dukuri e tillë është hasur në qendër të Deçanit, kur kolonat e makinave përgjatë magjistrales Pejë-Deçan-Gjakovë, nga Ura e Demës e deri në hyrje të Carrabregut, kishin bllokuar qarkullimi në rrethrrotullim ishte bllokuar për xhirim të dasmës.

Për rreth shihen vetura të tjera që kanë vështirësi në qasje në komunikacion, përderisa veturat e dasmorëve kalojnë duke u xhiruar gjatë rrugëtimit të tyre.

Temat: