18:26 / E Diele, 09 Shtator 2018 / indeksADMonline

Delawie: Duhet më shumë punë për uljen e tensioneve Kosovë-Serbi

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, deklaroi sot se ka nevojë edhe për më shumë punë për të ulur tensionet midis Kosovës dhe Serbisë, dhe për të normalizuar marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve.

“Shpresoj se kjo fundjavë do të shihet si një pikë kthese pozitive. E pranoj se kjo ka qenë një fundjavë e vështirë. Vlerësoj përpjekjet për të siguruar sigurinë. Protesta paqësore do të tregonte më mirë Kosovën që njoh”, tha diplomati amerikan në një status në rrjetin Twitter.

Temat: