13:07 / E Enjte, 28 Shtator 2023 / AR

Dënohet me 1 vit burgim këngëtari i njohur

Këngëtari, Lee Ryan, u dënua me dymbëdhjetë muaj burg të enjten për shkak të një sulm ndaj një stjuardesë.

Artisti britanik më parë ishte shpallur fajtor për trajtimin dhe sulmin në mënyrë agresive, pasi ai kishte hipur në fluturim në gjendje të dehur, transmeton Indeksonline.

Ryan dyshohet se e quajti atë një “biskotë me çokollatë”, i kapi asetet dhe i tha se donte një puthje, ndër të tjera.

40-vjeçari duhet t’i paguajë stjuardesës edhe kompensim./Indeksonline/