16:17 / E Enjte, 25 Janar 2018 / indeksADMonline

Deputetët që nënshkruan shfuqizimin e Speciales nuk janë në listën e zezë për viza (Foto)

Lajmi i cili ka qarkulluar mbrëmë në media se kinse të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, që kërkuan shfuqizimin e Gjykatës Speciale, nuk do të mund të marrin më viza, po del të jetë jo i vërtetë.

Të paktën njëri prej atyre deputetëve që e ka vënë nënshkrimin për të kërkuar seancën e jashtëzakonshme dhe që është pro shfuqizimit të kësaj Gjykate, këtë javë është pajisur me vizë shengen, raporton Indeksonline.

Është Haxhi Shala, deputet i Nisma për Kosovën i cili është pajisur para dy dite me vizë për një vit nga autoritetet zvicerane.

Indeksonline ka siguruar edhe një kopje të kësaj vizite ku shihet se nga e diela e kësaj jave ai mund ta shfrytëzoi atë./Indeksonline/