14:11 / E Mërkurë, 22 Shtator 2021 / A K

Deputeti suedez kërkon rritjen e tregtisë dhe liberalizimin e vizave për Kosovës

Deputeti suedez Magnus Jacobsson, i ka kërkuar shtetit të tij rritjen e bashkëpunimit tregtar me Kosovën.

Po ashtu ai ka kërkuar sërish përkrahje për liberalizimin e vizave për qytetarët e vendit tonë.

Kështu bëri të ditur Naim Murseli, i cili është këshilltar politik i kryetarit të Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli.

“Sot deputeti suedez Magnus Jacobsson me dy mocione parlamentare i kërkon qeverisë suedeze rritjen e tregtisë mes Kosovës dhe BE-së dhe Suedisë si dhe liberalizim të vizave për qytetarët e Kosovës”.