09:26 / E Shtunë, 21 Shtator 2019

Derby della Madonnina, Milan – Inter, formacionet e mundshme

Sonte zhvillohet derbi i qytetit të Milanos, mes Milanit dhe Interit.

Takimi i vlefshëm për javën e katër, fillon nga ora 20:45, transmeton Indeksonline.

Ky do të jetë derbi i 224 në histori mes këtyre dy klubeve, që pritet të zgjoj një interesim të lart tek shikuesit.

Te dyja skuadrat vijnë në këtë ndeshje pas fitoreve të shënuara javën e kaluar, Milan ndaj Veronës në udhëtim, ndërsa Interi mposhti në shtëpi skuadrën e Udineses.

Tek Milan për këtë ndeshje do të mungoj, Davide Calbria pas kartonit të kuq të marrë në ndeshjen e kaluar, ndërsa tek Interi nuk do të ketë ndonjë mungesë.

Formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Milan: Donnarumma; Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Biglia, Kessie, Calhanoglu; Suso, Rebic; Piatek.

Inter: Handanovic; Godin, de Vrij, Skriniar; Lazaro, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah; Martinez, Lukaku