07:50 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Dëshironi të keni jetë të lumtur në vitet e 70-a? Bëni seks një herë në dy javë

Nëse jeni duke kërkuar sekretin për një pensionim të lumtur, mos shikoni për bileta të udhëtimit nëpër botë.

Çelësi i kënaqësisë në jetën e mëvonshme mund të jetë i thjeshtë, duke pasur marrëdhënie seksuale çdo dy javë.

Jeta është dukshëm më e kënaqshme nëse ke një jetë aktive dashurie, sipas një studimi të gati 7 mijë njerëzve me një moshë mesatare prej 65 vjeç.

Për meshkujt, duke bërë seks të paktën dy herë në muaj mund të çojë në lumturi, ndërsa gratë janë më të interesuara në puthje dhe afërsi emocionale me burrin ose partnerin e tyre./Indeksonline/