09:45 / E Hënë, 23 Prill 2018 / indeksADMonline

Detaje nga Policia pA�r vdekjen e super yllit Avicci

Autoritetet po pA�rjashtojnA� “dyshimin penal” nA� vdekjen e superstarit DJ Avicii, i cili vdiq javA�n e kaluar gjatA� pushimeve nA� Oman.

Avicii, emri i vA�rtetA� i tA� cilit ishte Tim Bergling, u gjet i vdekur tA� premten nA� kryeqytetin Omani tA� Muskatit. Shkaku i vdekjes ende sa��A�shtA� bA�rA� i ditur, transmeton Indeksonline.


“JanA� kryer dy postmorteme … dhe ne mund tA� konfirmojmA� se nuk ka dyshime penale nA� vdekje”, tha pA�r CNN, policia e Omanit.


PrindA�rit e Avicii, dy motrat dhe njA� vA�llai janA� nA� shtetin e Omanit pA�r tA� marrA� trupin e tA� ndjerit kA�tA� javA�.

Familja e tij A�shtA� “tA�rA�sisht e shkatA�rruar”, tha policia./Indeksonline/