18:32 / E Shtunë, 28 Prill 2018 / indeksADMonline

Deti nxjerr jashtë krijesën e frikshme, duket si diçka parahistorike (Foto)

Një “përbindësh” deti i ngordhur dalë  në brigjet e lumit Mersey në Liverpol.

Krijesa e çuditshme e cila sipas ekspertëve mund të jetë një delfin, ose vetëm një peshk i madh u gjet në Liverpool të enjten pasdite.

Shkencëtarët thonë se është “dekompozuar keq” dhe ndoshta ka ngordhur shumë kohë më parë.

Sean Hall tha se po ecte me një koleg kur gjeti kafshën misterioze. Krijesa duket se kishte dhëmbë dhe lëkura e tij ishte e zbehtë.

Ai tha se ai i kujtoi atij një “përbindësh lumi, diçka vërtet para-historike. /Indeksonline/