08:32 / E Shtunë, 10 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Mësoni motin në bregdetin shqiptar

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët me vranësira kryesisht shtresore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim dhe shpejtësi 1-10 m/sek. Valëzimi në det parashikohet i forcës 0-1 me lartësi vale 0.3-0.9 metër.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër      9/20 re diell

Kukës         5/18 re diell

Lezhë         7/21 re diell

Dibër          5/17 re diell

Durrës        12/22 re diell

Tiranë         11/23re diell

Elbasan      11/22 re diell

Berat          7/23 re diell

Vlorë          10/22 re diell

Korçë         5/15 re diell

Gjirokastër    5/21 re diell

Sarandë      11/22 re diell.