75 Mall Live Search
08:48 / E Shtunë, 03 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Diell dhe re në bregdetin shqiptar

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme nw Shqipëri parashikohet me diell dhe vranësira shtresore kalimtare transparente në të gjithë territorin. Era do të fryjë me drejtim juglindje-verilindje me shpejtësi 1-5 m/sek. Valëzimi në det do të jetë i forcës 0-1, me lartësi vale 0,3-0,8 metra.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër     14/24  diell re

Kukës         11/23  diell re

Lezhë          15/25  diell re

Dibër          11/23  diell re

Durrës        15/27  diell re

Tiranë         15/28  diell re

Elbasan      14/29  diell re

Berat          14/29  diell re

Vlorë         16/26  diell re

Korçë          10/21  diell re

Gjirokastër   11/27  diell re

Sarandë     15/26  diell re.