22:53 / E Shtunë, 08 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Nesër paradite shi, pasdite diell

IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se nesër do të ketë reshje të shiut në pjesën veriperëndimore të Kosovës.

“Dita e diele do të karakterizohet me mot me vranësira të shpërndara dhe intervale me diell. Në pjesën veriperëndimore parashihet të bie shi në orët e hershme të ditës”, thuhet në komunikatë.

Temperatura minimale parashihet të lëvizë ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe verilindja e lehtë deri mesatare.

Temat: