09:32 / E Hënë, 05 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Digjen afro 40 ari mal në Istog

Një banorë serb i fshatit Zallq të komunës së Istogut përmes telefonit ka njoftuar se është duke iu djegur një pjesë e malit, pronë e tij.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet relevante policore si dhe zjarrfikësit të cilët kanë lokalizuar dhe kanë shuar zjarrin.

Sipas ankuesit nga zjarri është dëmtuar dhe djegur 30 deri 40 ari mal. Nga ky rast nuk raportohet për të lënduar apo persona të arrestuar./Indeksonline/

Temat: