07:43 / E Enjte, 22 Mars 2018 / indeksADMonline

Disa mënyra për dukur si person me i mençur sesa që jeni!

Ndërsa disa shkencëtarë po debatojnë nëse është e mundur të zhvilloni nivelin tuaj të inteligjencës gjatë rrjedhës së jetës tuaj ose nëse jeni i kufizuar nga gjenet tuaja, të tjerët po punojnë në zgjidhjen e këtyre problemeve në mënyrë me të ngutshme. Ata zbuluan se si të paktën të dukeni më të mençur sese jeni me të vërtetë, shkruan Bright Side, përcjell Indeksonline.

Më poshtë gjeni disa mënyra më efektive dhe më të thjeshta për të lënë përshtypjen se jeni i zgjuar.

Puno në pamjen tuaj. Ne kemi një tendencë të mendojmë se njerëzit tërheqës janë më të zgjuar se të tjerët. Ky është një stereotip që rezulton të jetë i vërtetë, sipas studimeve të psikologut Satoshi Kanazawa.

 

 

Mos e injoroni përshtypjen e parë

 

Mos kini frikë të bëni kontakt me sy

 

Nëse kjo nuk funksionon, vetëm vendosni … syze të trasha

Fol qarte

 

… dhe buzëqeshje

 

 

Përdorni tabela në fjalimin tuaj

Ecni si gjithë të tjerët

 

Bëni shaka dhe vlerësoni humorin e njerëzve të tjerë