19:08 / E Mërkurë, 20 Tetor 2021 / AD

‘Disney +’ publikon listën, këta janë filmat që duhet t’i shikoni në muajin nëntor

‘Disney +’ ka publikuar listën e plotë të filmave dhe shfaqjeve televizive që do të ofrohen në transmetim gjatë muajit Nëntor.

Ky muaj do të jetë tejet i shikuar, bazuar në titujt e filmave, transmeton Indeksonline.

Më poshtë keni listën e plotë:

3 nëntor
Amphibia
Dino Ranch
Photo Ark
Storm Rising
Doogie Kamealoha, M.D. – Episode 109

5 Nëntor
Alvin And The Chipmunks
Jingle All The Way
Jingle All The Way 2
Prep & Landing
Santa Buddies
The Search For Santa Paws
Snow Buddies
Space Buddies
X-Men: First Class

10 nëntor
Mickey Mouse Funhouse (S1, 7 episode)
Doogie Kamealoha, MD – Episodi 110 “Aloha – The Goodbye One”

12 Nëntor –
Feast
Frozen Fever
Get A Horse!
Jungle Cruise
Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings
All-New Short From The Simpsons
Paperman
Tangled Ever After
The Little Matchgirl
The Ballad Of Nessie
Tick Tock Tale
Ciao Alberto
Entrelezados
Home Sweet Home Alone
Marvel Studios’ 2021 Disney+ Day Special
Olaf Presents
The World According to Jeff Goldblum
Under The Helmet: The Legacy Of Boba Fett

17 Nëntor
Disney’s Magic Bake-Off (S1, 3 episode)
Life Under Zero: Next Generation (S3)
Minnie’s Bow-Toons: Party Palace Pals (S1, 4 episode)

19 Nëntor
A Muppets Christmas: Letters To Santa
Adventure Thru The Walt Disney Archives
Puppy For Hanukkah
The Pixar Story

24 Nëntor
Becoming Cousteau
PJ Masks (S5, 3 episodes)
Port Protection Alaska
Puppy Dog Pals (S4, 2 episodes)
Secrets Of The Zoo:
Hawkeye – 2

25 Nëntor
The Beatles: Get Back – “Pjesa 1 – Premiera

26 Nëntor
Duck The Halls: A Mickey Mouse Christmas Special
Ernest Saves Christmas
Ice Age: A Mammoth Christmas
The Beatles: Get Back – “Pjesa 2

27 Nëntor
The Beatles: Get Back – “Pjesa 3”./Indeksonline/