14:20 / E Premte, 09 Nëntor 2018

Distria lartëson flamurin e Kosovës mbi atë të Serbisë

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në kategorinë -48 kg duke e mundu në finale hungarezen Eva Csernovksi.

Menjëherë pas fitores Distria ka dalur në podiumin e kampionëve ku janë ngritur flamujt e xhudisteve të cilat kanë fituar medalje.

Në kategorinë e njejtë me Distrian ishte edhe xhudistja serbe Milia Nikolic, e cila shihet se respekton intonimin e himnit të Kosovës.

Madje, ajo së bashku me Distrian dhe dy garueset tjera kanë bërë foto së bashku. /IndeksOnline/