08:37 / E Diele, 13 Qershor 2021 / Ç.Q

Dita e tretë e Evropianit, këto ndeshje do të luhen sot

Sot është dita e tretë e Kampionatit Evropian.

Në transmetim do të jenë tri ndeshje tejet interesante, transmeton Indeksonline.

Në ora 15:00, do të luhet ndeshja mes Anglisë dhe Kroacisë. Këto dy kombëtare ishin ndeshur edhe në gjysmë-finale të Kampionatit të fundit Botëror.

Kurse në ora 18:00, Austria do të luaj kundër Maqedonisë Veriore. Tek ballkanasit luajnë disa shqiptarë si Ezgjan Alioski, Egzon Bejtulai, Enis Bardhi, Arijan Ademi etj.

Ndërsa, në 21:00 do të luhet ndeshja mes Holandës dhe Ukrainës. Dy kombëtaret janë favorite të grupit C./Indeksonline/