07:50 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Djali i Mlladiçit tregon se çfarë i tha babai i tij pas dënimit me burg

Pas aktgjykimi i shkallës së parë në Tribunalin e Hagës, Ratko Mlladiç nëpërmjet djalit të tij, Darko, tha se do të luftojë derisa të jetë gjallëpër të zbuluar të vërtetën për luftën serbët, shkruan Tanjug, përcjell Indeksonline.

“Kjo ishte vetëm gjysma e parë, unë do të luftoj për të eliminuar gënjeshtrat e vendosura dhe të zbulojnë të vërtetën në lidhje me betejën e serbëve. Kjo ishte vetëm gjysma e parë”,i ka thënë Ratko Mlladiç djalit të tij pasi ky i fundit bashkë me nënën e tij vizituan Ratkon i cili u dënua dje me burg të përjetshëm./Indeksonline/