18:12 / E Mërkurë, 31 Tetor 2018 / indeksADMonline

Djali i pronarit të Leicester me mesazh emocionues, bën një premtim të madh

Aiyawatt Srivaddhanaprabha, djali i presidentit të ndjerë të Leicester City ka bërë një shkrim në Instagram ku ka falënderuar të gjithë për mesazhet ngushëlluese.

Ai pasi ka vlerësuar shumë veprën dhe punën e babit të tij ka premtuar se do vazhdoj rrugën që ka lënë në gjysmë i ati.

Ky është mesazhi i plotë i djalit të pronarit të Leicester Cityt:

Unë do të doja të falënderoj të gjithë që nga fundi i zemrës sime për këtë mbështetje të madhe. Ajo që ndodhi më bëri të kuptoj se sa i rëndësishëm ishte babai im për shumë njerëz në të gjithë botën dhe më preku ajo se sa njerëz i mbajnë të mbyllur zemrat e tyre. Jam jashtëzakonisht krenar që kam një baba kaq të jashtëzakonshëm. Nga ai, unë kam marrë një mision dhe trashëgimi shumë të madhe për të vazhduar dhe kam ndërmend të bëj vetëm atë.

E di që unë do të marr mbështetjen që unë kam nevojë për ta bërë këtë të ndodhë dhe unë jam kaq mirënjohës për të gjitha mesazhet dhe fjalët tuaja.

Për një kohë të gjatë, babai im më mësoi të isha i fortë dhe të kujdesesha për familjen time. Ai kishte një mënyrë për të më mësuar për jetën dhe punën pa e bërë atë të duket si një mësim. Ai ishte mentori dhe modeli i tij.

Sot, ai më ka lënë një trashëgimi për të vazhduar dhe unë do të bëj gjithçka që mundem për të vazhduar me vizionin dhe ëndrrat e tij të mëdha.

Familja ime dhe unë do të donim të falënderonim secilin nga ju për mirësinë tuaj dhe sinqeritetin tuaj të sinqertë gjatë kohës më të vështirë për ne.

Më mungon baba, me gjithë zemrën time