12:58 / E Hënë, 16 Prill 2018

Donika Kadaj Bujupi bA�n homazhe nA� Gllogjan (Foto)

Sot shA�nohet 19-vjetori i rA�nies sA� luftA�tarit tA� UshtrisA� A�lirimtare tA� KosovA�s, gjeneral ShkA�lzen Haradinaj, i cili ishte komandant pA�r Operacione Luftarake i ZonA�s Operative tA� Dukagjinit dhe tre eprorA�t e lartA� tA� BrigadA�s 131 a�?Jusuf GA�rvallaa�?, Hasim Halilaj, Fatmir Nimanaj dhe Luan Nimanaj, tA� rA�nA� nA� betejA�n e Maznikut.

Me kA�tA� rast nA� Kompleksin Memorial nA� Gllogjan homazhet kanA� filluar qA� nga ora 11:00.

A�shtA� deputetja nga radhA�t e AAK-sA�, Donika Kadaj Bujupi e cila ka bA�rA� homazhe bashkA� me pA�rfaqA�sues tA� tjerA� tA� partisA�./Indeksonline/