20:50 / E Martë, 26 Maj 2020

Dortmund – Bayern, ky ishte lojtari dhe dështimi i ndeshjes

Bayerni ka mposhtur Dortmunin në ndeshjen e xhiros së 28-të të Bundesligës me rezultat minimal 0-1.

Golin e vetëm për bavarezët e shënoi Kimich në  fund të pjesës së parë, shkruan Indeksonline.

Sipas “Whoscored”, Boateng ishte lojtari më i mirë në fushë me notën 8.1 i ndjekur nga autori i golit me 7.8.

Lojtari më i dobët në këtë sfidë është vlerësuar portieri i Dortmundit Burki.

Nota të dobëta kanë pasur dy sulmuesit e skuadrave, Lewandowski (6.4) dhe Haaland (6.5). /IndeksOnline/