22:46 / E Premte, 12 Gusht 2022 / Gj. Sh

Dortmund e përmbys rezultatin ndaj Freiburgut, fiton edhe ndeshjen e dytë

Skuadra e Dortmundit ka arritur ta fitoj edhe ndeshjen e dytë të sezonit të ri në Bundesligën Gjermane.

Djelmoshat e Terzic fituan me rezultat 3-1 si mysafir i Freiburgut pasi përmysen rezultatin nga pjesa e parë 1-0, duke shënuar tre gola në pjesën e dytë, shkruan IndeksOnline.

Vendasit kaluan në epërsi me anë të  Michel Gregoritsch në minutën e 35-të.

Përkundër disavatazhit, skuadra e Dortmundit nuk u dorëzua dhe gjeti forcën ta përmbys rezultatit.

Ishte minuta e 77-të kur Bynoe-Gittens, barazoi rezultatin, ndërsa shtatë minuta më vonë, Youssoufa Moukoko, shënoi golin e epërsisë për mysafirët.

Dortmundi siguroi fitoren e dytë në këtë sezon me golin e Marius Wolf, i cili shënoi për rezultatin 1-3 në minutën e 88-të.

Pas kësaj fitore Dortmundi ka grumbulluar 6 pikë dhe renditet në vendin e parë në tabel, ndërsa Freiburgu ka mbetur në kuotën e 3 pikëve./IndeksOnline/