18:58 / E Enjte, 26 Korrik 2018 / indeksADMonline

Drejtori i ri sportiv i Milanit zbulon të ardhmen e Gattusos

Skuadra e Milanit caktoi drejtorin e ri sportiv.

Rolin te klubi italian e mori Leonardo Nascimento de Araujo, ish-futbollist i shumë skuadrave, shkruan IndeksOnline.

Pas zyrtarizmit, Leonardo foli për shumë gjëra si dhe për Genaro Gattuson.

“Gattuso ishte i parë që u konfirmuar në deklaratën e Elliott. Gattuso është në projeksion pozitiv, ai u rrit me ekipin dhe u rrit si trajner”, ka thënë Leonardo.

Me deklaratën e drejtorit të ri sportiv duket se Gattuso do të mbetët trajner i Milanit, edhe pse u spekulua ardhja e ish-tranerit të Chelseas, Antonio Conte.

Në anën tjetër, u konfirmua se Milan është në bisedime me Juventusin për mbrojtësin, Bonucci./IndeksOnline/