09:50 / E Mërkurë, 11 Shtator 2019

Dustin Poirer ftoi në duel McGregor, kjo është përgjigjja e “egër” e tij

Conor McGregor ka përcaktuar kushtet për një ndeshje me Dustin Poirier në përgjigje të thirrjes së tij pas humbjes së tij ndaj Khabib Nurmagomedov në UFC 242.

Poirier, 30 vjeç, përmendi pensionin pas humbjes së tij të rradhës të tretë ndaj Nurmagomedov, por veterani amerikan e ka McGregor në pamjet e tij ndërsa planifikon rikthimin e tij në Oktagon .

Sidoqoftë, mesazhin e tij nuk e priti mirë ish- kampioni, Conor McGregor,  i cili u tërhoq përsëri në mënyrë tipike të zjarrtë në mediat sociale.

“Të kam mposhtur në oktagon në 90 sekonda bro,” shkroi ai në Twitter. “Ju duhet të keni folur emrin tim me pak më shumë respekt në atë ndërtim.” Mc Gregor nuk është tjetri “Është gjithmonë McGregor! McGregor është qëllimi! Gjithmonë! Thuaj këtë tani dhe unë do të mendoj për këtë. # GoneIn90seconds #NicCage #AJolie ” – ishte replika që McGregor i bëri Dustin Poirer në Twitter./Indeksonline/