15:24 / E Mërkurë, 14 Prill 2021 / M. M

Dy herë nga 200 euro, qytetari gjobitet 400 euro pasi nuk respektoi masat Anti- covid

Në orët e vona të së hënës që lam pas, një qytetar është ankuar se është gjobitur nga policia e Kosovës dy herë brenda 40 minutave për mos respektim të masave anti-covid19.

I njëjti në një grup në rrjetet sociale, ka bërëm e dije se është dënuar hiç më pak se 400 euro, shkruan IndeksOnline.

I njëjti është ndaluar nga pjesëtarët e policisë së Kosovës në ora 23:00 dhe 23:40, duke marrë kështu dy gjoba radhazi.

Vlen të përmendim faktin se përgjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar 868 tiketa, në bazë të ligjit Covid19./IndeksOnline/

No description available.