21:23 / E Hënë, 26 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Dy të mitur therren me thika në Lipjan, Policia jep detaje

Një terrje mes dy të miturve ka ndodhur rreth orës 19:00 në rrugën “Avdi Kelmendi”, Lipjan. 

Policia e Kosovës ka njoftuar se dy të rinjtë janë dërguar për tretman mjekësor në spitalin e Lipjanit, transmeton Indeksonline.

“Rreth ores 19:00 kemi pranuar informaten per nje therrje me thike, në rrugen Avdi Kelmendi në Lipjan. Ne vendin e ngjarjes kane dale menjehere njesitet e nevojshme policore. Sipas informatave fillestare dy persona E.A. femer,16 vjec, dhe A.R mashkull 16 vjeç, jane plagosur me arme te ftohte (thike). Te njejtit jane derguar per tretman mjekesor, nderkohe qe policia po merret me identifikimin e personave te perfshire ne kete rast. derguar per tretman mjekesor, nderkohe qe policia po merret me identifikimin e personave te perfshire ne kete rast.”, thuhet në përgjigjen e Policisë së Kosovës për Indeksonline.