20:33 / E Premte, 26 Maj 2023 / Gj. Sh

E fundit, Asensio refuzon rinovimin e kontratës me Real Madridin

Marco Asensio ka refuzuar ofertën e Real Madridit për vazhdimin e kontratës.

“Relevo Deportes”, raporton se Asensio do të largohet nga klubi mbretëror pas përfundimit të sezonit, shkruan IndeksOnline.

Ai gjithmonë i dha përparësi Real Madridit por nuk ka marrëveshje pasi gjërat qëndrojnë me vendimin përfundimtar që vjen së shpejti.

Kontrata e Asensios skadon me 30 qershor dhe nëse nuk ndryshon situata në ditët në vijim, ai do të largohet nga Real Madridi.

Klubet e Premierligës dhe PSG janë informuar për situatën nga agjenti i Asensio, Jorge Mendes./IndeksOnline/