20:03 / E Enjte, 06 Dhjetor 2018

E konfirmon edhe Pacolli: SHBA-ja po na përkrahë për ushtrinë!

Zv/kryeministri i Republikës, Behgjet Pacolli e ka quajtur lajm të gëzuar mbështetjen e SHBA-së për ushtrinë e Kosovës.

“Në momentet vendimtare, ka qenë përkrahja e SHBA-ve ajo e cila ka bërë diferencën. Traditë e përhershme, marrëdhënie e përhershme strategjike.  Thellësisht mirënjohës për përkrahjen e SHBA-ve dhe deklaratën mbështetëse të Ambasadorit Amerikan në lidhje me ushtrinë! #KrenarmeKosovën #KrenarmeSHBa”, ka shkruar ai në Facebook.

+

 

Lajm i madh: SHBA përkrahë formimin e ushtrisë, përkundër deklaratave të sekretarit të NATO-s

Temat: