20:48 / E Premte, 23 Nëntor 2018 / indeksADMonline

E pabesueshme, qe 16 orë pa rrymë

Reduktimet e energjisë elektrike ditëve të fundit në Kosovë po rezultojnë që të jenë shumë të ashpra.

Kurse, përveç ankesave të qytetarëve të Podujevës  për mungesë të energjisë elektrike, në redaksinë e Indeksonline kanë reaguar edhe qytetarët e Shtimes.

Disa nga ta kanë thënë se në disa pjesë të këtij qyteti ka reduktime të ashpra, duke mbetur kështu pa energji elektrike qe 16 orë.

Ndryshe, në lidhje me reduktimet ka reaguar edhe Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një statusi.

Sipas tij reduktimet e energjisë eklektike janë të papranueshme, madje ai ka fajësuar edhe KEDS-in dhe KEK-un për mos përmbushje të detyrave të tyre./Indeksonline/