17:54 / E Enjte, 14 Mars 2019

E porsalindur gjendet e braktisur në pyll e mbuluar nga insektet

Ky është momenti kur një vajzë e porsalindur u gjet e zhveshur dhe me puçrra kafshimesh nga insektet pasi u braktis në një pyll në Filipine.

Foshnja, me kokën e saj ende të lagur, u dëgjua nga një grua duke qarë përgjatë një piste ecjeje në Olango Island, të martën në mëngjes.

 Gruaja kërkoi nëpër shkurre dhe gjeti vajzën pa rroba.

Besimtarët e një kishte aty pranë ishin të parët që nxituan për të ndihmuar foshnjën. Eliezer Rosalejos ishte një nga njerëzit që ndihmuan në shpëtimin e foshnjës.

“Falënderoj Zotin që foshnja është ende gjallë dhe e kemi gjetur atë në kohë. Kushdo që janë prindërit e saj, shpresoj se ata ndjehen fajtorë “, tha ai.

“Fëmijët janë aq të çmuar. Kurrë nuk do të kuptoj se si dikush mund ta linte fëmijën e vet në një vend të shkretë”.

Vendasit gjetën vajzën midis gjetheve të thara dhe gjembave.