17:29 / E Mërkurë, 25 Prill 2018 / indeksADMonline

E thotë vet Vuçiqi: Rruga jonë drejt BE-së varet nga Kosova

Para nesh ndodhet njA� rrugA� e gjatA� deri nA� anA�tarA�simin e plotA� nA� BE, por e tA�ra varet nga raportet me KosovA�n, ndA�rsa tA� gjitha tA� tjerat shA�rbejnA� si presion shtesA�, tha sot presidenti i SerbisA� Aleksandar VuA�iq.

Ai kA�to komente i bA�ri duke iu pA�rgjigjur pyetjes sA� gazetarA�ve nA� temA�n se ku ndodhet sot Serbia nA� rrugA�n e saj drejt BE-sA�.

a�?Nga kjo varet e ardhmja jonA� dhe kjo nuk do tA� thotA� se duhet tA� japim gjithA� ato qA� janA� tA� nevojshme, pasi edhe pak nga kjo ka mbetur, por duhet tA� gjejmA� zgjidhjen racionale dhe kA�tA� A�A�shtje ta pA�rmbyllima�?, u shpreh VuA�iq.

Ndryshe, dje VuA�iq kishte deklaruar se Serbia dA�shiron tA� bA�het vendi i parA� i ardhshA�m anA�tar i BE-sA�.

Temat: