23:02 / E Hënë, 06 Korrik 2020 / indeksADMonline

Edhe pse u përleshen, djelmoshat e Mourinhos fitojnë ndaj Evertonit

Tottenhami fitoi sfidën ndaj Evertonit me rezultatin 1-0.

Ndeshja ishte shumë interesante dhe shumë e luftuar, pasi të dy ekipet donin që të rrëmbenin 3 pikët.

Pjesa e parë u epërsinë minimale të “Spursave”  1:0, rezultat ky që ishte edhe rezultati përfundimtar i ndeshjes.

Lo Celso goditi drejt portës në minutën e 24′, topi gjeti trupin e Micheal Keane dhe përfundoi në rrjetë.

Tottenham përjetoi dhe një skenë aspak të mirë kur po i drejtoheshin dhomave të zhveshjes, pasi Son dhe Lloris debatuan me njëri-tjetrin. Shokët e ekipit shmangën sherrin mes tyre.

Në pjesën e dytë u zhvilluar një ndeshje dinamike por nuk pati asnjë gol të shënuar.