19:52 / E Diele, 01 Dhjetor 2019

Edi Rama tregon se ku e gjen energjinë, në këto ditë të vështira për Shqipërinë

Kjo javë ishte shumë e rëndë për të gjithë shqiptarët. Durrësi dhe Thumana ishin dy qytetet më të prekura nga goditjet e tërmetit që mori jetën e 51 njerëzve, la mbi 900 të lënduar dhe shkatërroi shumë ndërtime.

Për t’i dalë në ndihmë Shqipërisë u bën bashkë të gjithë shqiptarët, por edhe miq të shteteve të tjera, transmeton Indeksonline.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u mundua që t’u qëndrojë afër të prekurve nga tërmeti 6.4 shkallë dhe lëkundjeve të tjera të njëpasnjëshme.

Kurse sot Rama tregoi se ku gjen energjinë e këtyre ditëve.

 “Ja ku e gjej energjinë! Tek Zaho dhe shoqnia e tij” shkruan Rama.