11:18 / E Hënë, 10 Shtator 2018 / indeksADMonline

Elton John dedikim për reperin Mac Miller

Elton John ishte artisti i fundit që nderoi reperin Mac Miller me një dedikim gjatë koncertit të tij të shtunën në mbrëmje.

Këngëtari filloi turneun e tij në Farewell Yellow Brick Road në Pensilvani, dhe gjatë asaj shfaqje i dhuroi Miller performancën e tij të “Mos lejoni që dielli të zbresë mbi mua” të reperit 26-vjeçar, i cili ishte gjetur i vdekur brenda shtëpisë së tij të premten, transmeton Indeksonline.

Sipas TMZ, ai vdiq nga një mbidozë e dukshme.

“Dua t’ia kushtoj këtë këngë Mac Miller,” i tha ai turmës, siç raportohet nga USA Today.

“Është e pabesueshme që dikush kaq i ri dhe me kaq shumë talent mund ta bëjë këtë dhe unë vetëm do të dëshiroja të kaloj të gjithë dashurinë dhe urimet më të dashura për të dashurit e tij, familjen, miqtë e tij dhe, Mac, kudo që të jetë, shpresoj se je i lumtur tani”, u shpreh John./Indeksonline/