12:35 / E Mërkurë, 03 Qershor 2020

Emrat e Listës Serbe në kabinetin e Qeverisë së Hotit

Lista Serbe, do të përfaqësohet me dy ministra në Qeverinë e re të Avdullah Hotit.

Goran Rakiqi do ta ketë postin e zv.kryeministrit. Po ashtu, ai do të jetë edhe ministër i Pushtetit Lokal, shkruan Indeksonline

Goran Rakiq po hetohet nga Agjencia Kundër Korrupsion në Serbi

Ndërsa, Dalivor Jevtiq është emëruar si ministër për Kthim dhe Komunitete.

Dalibor Jevtić – Belgrade Security Forum

Mos i humb