17:14 / E Enjte, 14 Nëntor 2019

Epokë e re për muzikën, “8D audio” do t’ju ndryshojë perceptimet

Epokë e re për muzikën, “8D audio” do t’ju ndryshojë perceptimet

E mbani mend herën e parë që këni parë një film 3D?

Shkuat në kinema, morët syzet e vogla të kuqe dhe blu dhe kjo ju ndryshoi tërësisht dimensionin tuaj të të parit një film.

E njëjta gjë po ndodh së fundmi me “Muzikën 8D”.

Rregulli i vetëm është të përdorni kufjet. Me të vërtetë audio vjen në veshët tuaja vetëm nga dy burime por dimensioni 8D e bën atë ta ndjeni brenda jush, anash dhe në çdo cep të mendjes tuaj, shkruan Albeu.com

Për t’ju a bërë më të thjeshtë bashkangjitur me këtë artikull gjeni këngën e Dua Lipës.

Mos harroni kufjet! Na falenderoni më vonë.