07:01 / E Mërkurë, 07 Mars 2018 / indeksADMonline

Epopeja e UÇK-së mbyllet me “Natën e Zjarreve”

Sot në Komunën e Skenderajt do të mbahet manifestimi “Nata e Zjarreve”, ku fillimisht në kompleksin memorial “Adem Jashari” do të ndezën flakadanët dhe me pas ne sheshin “Adem Jashari “do te mbahet një program kulturor-artistik.

Në kuadër të Manifestimit do të realizohen edhe aktivitete: Turneu në Shah, turneu në Volejboll, turneu në “Fut sall” dhe turneu i Shenjëtarisë dhe Shigjetarisë

Qytetarët janë ftuar që në mënyrë masovike t’i bashkohen manifestimeve dhe së bashku të nderojmë veprën heroike të Komandantit Legjendarë Adem Jashari, familjes Jasharaj dhe të gjithë të rënëve për lirinë e popullit tonë.

Nderkaq në Shkup në Sallën e Operës mbahet akademi përkujtimore kushtuar Komandantit Legjendarë Adem Jashari, familjes Jasharaj dhe gjithë dëshmoreve dhe të rënëve për liri.